Nacházíte se zde: Úvod E-shop E-SHOP Analogové kabely Analogové XLR kabely LessLoss C-MARC™ Entropic Process
LessLoss C-MARC™ Entropic Process 200cm
Skladem > 3 ks
Popis - LessLoss C-MARC™ Entropic Process 200cm
Slovo pravověrného hifisty
Co se mi na této vpravdě highend značce líbí? Mnoho let ji sleduji jak jde pořád nahoru. Není rok, aby v odborných časopisech po celém světě nebylo významné ocenění za nějaký technologicky vyspělý kabel této značky. Pořád se drží v hodnocení světových odborných časopisů na prvních pěti místech v poměru cena/výkon. A že té konkurence ale je! Nabízí naprosto nevšední zpracování a geometrii vodičů, nabízí naprosto unikátní spojení přírodních materiálů s vyspělou technologii. Nabízí také inovativní postupy které zdokonaluje desítky let! A co je naprostou raritou, že si vyrábí některé vlastní konektory, což je u této společnosti, této velikosti naprostým unikátem! Řadí se tak vedle takových značek jako je Furutech, nebo Atlas cable. Dalším podstatným faktem je to, že nepoužívá k výrobě kabelů vůbec žádné syntetické materiály, obalem vodičů je čistá bavlna. A to je to tajemství výjimečného zvuku! Ano tato značka není pro každého. Je spousty jiných značek, které mají mnohonásobně větší rozpočty na propagaci a jsou vidět, takže většina komerčních hifistů o tuto značku ani nezakopne za celý svůj život. Vy ostatní, věřte mi, jak jednou okusíte co za potenciál tato značka skrývá a za peníze kde jiné korporáty teprve začínají, pak už nemůžete jinak! Silně doporučuji. Je to pravověrný Highend na celý život.
recenze:
Rozdíl mezi řadou C-MARC a C-MARC Entropic Process z pohledu poslechu hudby:
Řada C-MARC nabízí poslechově více analogové hudební podání než řada vyšší. Nejede na přesnost a koherentnost podání, ale nabízí měkčí basy a středy a více tíhne k uvolněnosti. Je tedy více vhodná pro ty z Vás co máte raději uvolněnější styl poslechu, typicky pro starý rock, bigbít, pop 90tých let a starší, případně pro jazz, blues a akustickou muziku minulého století. Hledáte tedy hudebnost a uvolněnost v hudebním projevu. C-MARC Entropic Process naproti tomu nabízí, přesnost, rychlost a koherentnost zvukového projevu. Podává přesné, čisté a dobře frázované hudební podání. Basy mají neuvěřitelnou čistou a přesnost. A ne že by šli tak hluboko, ale nabízí určitou magičnost a zaujetí jak z nejlepšího áčkového zesilovače! Středy jsou strukturované, vrstvené a nabízí hloubku a zaujetí. Tato řada je vhodná pro poslech hi-res nahrávek obecně, pro velká hudební tělesa, tvrdší rok, metal, vážnou hudbu a všechny styly hudby od zrození hi-res nahrávekv 21 století. Není to tedy tak, že jedna řada je lepší než druhá. Je to tak, že každá nabízí trochu jiný typ poslechu hudby. Musím za sebe říct, že jsem nikdy neslyšel takovou zvukovou magičnost co jde při zapojení těchto kabelů této značky z reproduktorů a že jsem jich už slyšel! Tak neváhejte, tato značka je silně návyková.
toto video Vám dá inspiraci kterou potřebujete: technologický postup výroby kabelů LessLoss
testy a recenze zahraničních časopisů: 6moons.com - návštěva výroby v továrně LessLoss , monoandstereo.com - C-MARC napájecí kabel , hifiknights.com - Entropický proces C-MARC RCA , theaudiobeat.com - test kabelů řady C-MARC
Technologie C-MARC™
je nový typ Litzova drátu. Redukce šumu C-MARC je založena na metodě odporových cívek s použitím dvou protipólovaných cívek. Každé otočení ve směru hodinových ručiček
se vyrovná s odpovídajícím protisměrném otočení o přesně zrcadlovém průměru a kroku. Dvě výsledné protipólované cívky se vzájemně překrývají. Poté se opakuje fraktální replikace již vybuzených cívek ve druhém měřítku. Díky elektrickému potlačení indukovaného šumu poskytuje C-MARC™ v dnešním náročném prostředí obrovský odstup signálu od šumu! C-MARC™ je zkratka pro Common-mode Auto-rejecting Cable (kabel s automatickým odmítáním společného módu).
C-MARC™ se nepodobá žádnému jinému připojovacímu vodiči nebo kabelu, který se v současné době vyrábí. Je založen na metodě potlačení šumu pomocí odporových cívek, která se nejznáměji používala v konstrukcích dvoucívkových snímačů, jež byly poprvé vyvinuty v polovině 30. let 20. století k potlačení šumu elektrických kytar. Tento typ kytarového snímače byl nazván Humbucker, protože „odrušuje brum“, tj. šum, z požadovaného kytarového signálu prostřednictvím fázového zrušení dvou protipólovaných cívek. Když obě indukční cívky indukují společný signál, je indukován v opačných polaritách každou cívkou. Tyto opačné polarity se pak vzájemně vyruší, když se oba protipólované šumové proudy spojí jednoduchou elektrickou sumací.
Technologie - Entropický proces: nejhlubší technologie LessLoss
na obrázku je nová insignie nejvyššího úspěchu LessLoss. Když uvidíte toto značení, je vám jasné, že lepší zvuk už nebude! Záhadný jev vypalování jsme zkoumali více než 20 let, velmi pečlivě jsme jej sledovali a dozvídali se o něm stále více, až jsme přišli na způsob, jak jej skutečně využít při navrhování skutečných výrobků. To neznamená, že jsme zrušili všechny počáteční změny kvality zvuku. Znamená to pouze, že jsme vyvinuli prostředky a metody, jak ji urychlit, takříkajíc předpřipravit do té míry, že během prvních dvou týdnů poslechu můžete projít řekněme nějakými 200 lety pravidelného vypalování! Proces vypalování jsme nesnížili, ale dali ho na steroidy, aby nám sloužil ještě lépe! V tom spočívá genialita nového Entropického procesu.
Co je to zahoření vodiče?
Burn-in je zvláštní jev, při kterém nově vyrobená zařízení nebo kabely procházejí řadou nevysvětlitelných počátečních přechodných fází z hlediska výkonu. Jeden den může být zvuk křehký a samozřejmý a druhý den může být zvuk gumový a pružný. Člověk může zažít fáze, kdy jsou basy těžce ponořené, jako by byl pod vodou, a pak období, kdy má pocit, že jsou basové reproduktory příliš slabé v rovnováze se středy a výškami. Nakonec se tyto dva extrémy sblíží ve vyvážený, stabilní výkon, vyzrálou a příjemnou tonální rovnováhu.
Produkty LessLoss zobrazují přesně stejné změny, jakými prochází každý nový vodič. Jediný rozdíl je v tom, že C-MARC má tak fantasticky nízkou hladinu šumu, že člověk může snadněji vnímat a prožívat tyto velké burn-in výkyvy, protože je posluchači vystaveno mnohem více detailů než obvykle. Je samozřejmé, že prostě nemůžete mít obojí: nemůžete očekávat, že naprosto transparentní kabel odhalí skutečná data na nahrávce, která současně neodhalí i mnohem hlubší základní fyzikální aspekt burn-in, když dozraje a usadí se ve výkonu. Výkon je schopnost ukázat stále drobnější změny signálu. To také musí současně znamenat, že bude ukazovat stále drobnější změny v tom, co vlastně představuje vypalování (opětovné vyrovnávání molekulární struktury nebo co to je).
Rozdíl mezi C-MARC™ kabelem a kabely Entropic Process?
Při poslechu systému vybaveného propojovacími kabely Entropic Process a následném přepnutí na propojovací kabely C-MARC™ bez funkce Entropic Process se zvuk stane o něco méně kulatým a holografickým, méně ohraničeným zastřešujícím hudebním motivem a více každým tónem samotným. Prostor ztrácí část své přirozené přesvědčivosti a je znát, že je to mnohem více zvuk „audiosystému“ než „skutečného akustického prostoru“. To jsou jen některé obecné zvukové rozdíly, ale v emocionální rovině je to opravdu jako ztráta kontaktu s hudebníky. Ale uvědomte si, že porovnáváme jemné rozdíly a nuance a záleží hodně na Vaší aparatuře zda je ocení!
Závěrem
Nemůžeme a nepřipouštíme si zrušení všech efektů souvisejících s vypalováním! Čeho se vám však nedostane, je absolutně neochvějný výkon od první hodiny. Co však dostanete navíc, je turbo verze toho, co by většina z vás již dnes považovala za nejvyšší možnou kvalitu zvuku. Jak propojovací kabely C-MARC™, tak propojovací kabely C-MARC™ Entropic Process jsou vynikající. Výroba verze Entropic Process nám však zabere podstatně větší počet hodin práce. Stačí jeden poslech a okamžitě poznáte, že to úsilí stojí za to!
Budeme rádi když se přidáte i Vy k tisícům spokojených zákazníků po celém světě využívající naše technologicky vyspělé kabely na kterých usilovně pracujeme mnoho let!
Louis Motek majitel společnosti LessLoss
Hodnocení samotnými uživateli
Napájecí kabel C-MARC Stellar Datum přidání: 09/06/2024 od Jean-Michel ANQUETIL
S tímto novým napájecím kabelem (nahrazujícím C-MARC Classic Entropic) jsem absolvoval několik poslechů na zdroji napájejícím můj Totaldac D1 DAC a Reclocker. Stellar běžel pouze 6 hodin a výsledek je již velmi dobrý. Dnes odpoledne jsem se vrátil k Entropicu, abych se přesvědčil... a ujistil se, že mě uši neklamou. Pokrok, který Stellar přináší v hudebnosti, je poměrně výrazný; nečekal jsem o tolik větší zlepšení. Co ale slyším, je více těla v hudbě, hezčí a detailnější horní konec, artikulovanější spodek a celkově lepší vyvážení horní a spodní části. To vše dodává hudbě více života! Máte pravdu: pozornost věnovaná výkonové stránce našeho zařízení je naprosto zásadní.
Reproduktorový kabel C-MARC, Datum přidání: 27.10.2023 od Mac Finney, Baltimore
Po několika dnech vypalování nyní slyším krásné, vyvážené & vysoce nuancované charakteristiky, v které jsem doufal... a mnohem, mnohem více. Nádherně zpracované, vysoce flexibilní reproduktorové kabely LL jsou rozlišující více než 3x dražší dráty, které nahrazují.
Šílené množství detailů mě zasáhlo jako první. Třpytivé detaily. Není na něm nic ostrého. Basy jsou rychlé, učené a muzikální. Transienty, pro které se umírá. Hlavu otáčející ataky & rozklady, které odplouvají do inkoustově černé temnoty. Aniž by upozorňoval na jednu silnou stránku, tento reproduktorový kabel umí všechno dobře. Podle mého názoru však musí být schopnost kabelu reprodukovat vokály jednou z jeho nejpůsobivějších a nejpřitažlivějších vizitek. Tohle je materiál, ze kterého se dělají „end game“ reproduktorové kabely & který si zaslouží vážné zvážení bez ohledu na rozpočet.
C-MARC XLR vyvážený signálový kabel Datum přidání: 25.3.2019 od Johan Pettersen
Už asi týden mám dvě sady kabelů C-MARC XLR pro signálový chai dac - preamp - power amp. Je za tím „kabelová historie“: Před deseti lety jsem měl kabely Nordost Tyr první generace. Pak jsem si koupil XLR LessLoss Anchorwave a zjistil jsem, že jsou lepší - detailnější a zároveň muzikálnější. O pár let později jsem si koupil z druhé ruky signálové a reproduktorové kabely Valhalla. Velká očekávání! Brzy jsem však zjistil, že stále dávám přednost Anchorwaves. Valhally měly o něco více dynamiky a detailů, ale zároveň byly svým způsobem trochu chudé a klinické a já jsem z nich měl poslechovou únavu. Zatímco signálové a reproduktorové kabely Anchorwave mi poskytovaly hodiny a hodiny s hudbou. Před pár lety jsem si pak pořídil Tyr2 - muzikálnější než Valhallas, o něco více detailů a dynamiky než Anchorwaves. Říkal jsem si, že u nich zůstanu. Ale pak jsem si loni koupil digitální kabel C-MARC (ze streameru do dacu) a po několika kritických posleších nebylo pochyb: V mém systému zní digitální kabel C-MARC lépe než digitální kabel Tyr2 - otevřeněji a dynamičtěji a zároveň plněji a organičtěji. Nyní tedy přichází nový obrat: C-MARC XLR kabely pro analogovou část signálového řetězce. Dojmy po zhruba jednom týdnu: Neuvěřitelně široký zvukový prostor, velmi artikulovaný a dynamický, v kombinaci s plným dojmem hlasů a nástrojů. Mimořádně poslouchatelné a muzikální.
Digitální kabel C-MARC Datum přidání: 27.11.2021 od René Copenhagen, Dánsko
Před rokem a půl jsem přešel na „obyčejný“ digitál C-Marc RCA a s radostí zjistil, že z hlediska muzikálnosti a přirozenosti výrazně překonává zvukovou kvalitu mého upgradovaného a přetaktovaného USB řetězce od streameru k D/A převodníku se slušivým kabelem Curious Enhanced. Zlepšení SQ se projevilo hlavně ve smyslu větší přirozenosti, muzikálnosti a snadného plynutí výkonu - což jsou všechno známé přednosti LessLoss. C-MARC mi poskytl nespočet hodin úžasně zapojujícího poslechu nejrůznějších hudebních stylů.
Před deseti dny jsem konečně obdržel od svého přepravce UPS vylepšený kabel C-Marc Digital RCA Entropic Process Nové LL RCA mají na obou koncích krásně zpracované dřevěné konektory a poté, co jsem loni v létě dal pod všechna svá zařízení s ohromujícími výsledky patky LessLoss Bindbreaker, jsem očekával, že se některé jejich přednosti tak trochu přenesou a snad odstraní mikrovibrace, které jsou běžně přítomny v kovových konektorech i těch nejlepších interkonektů. Samozřejmě, že se vše zlepšilo v průběhu doby vypalování, větší a přehlednější prostor - za reproduktory, před reproduktory, mimo reproduktory, výška obrazu se zvětšila na věrohodnější velikost a pocit vzduchu kolem účinkujících se stal mnohem výraznějším, mnohem lepší rozlišení mikrodetailů přineslo bohatší textury a větší „přenos“ emocí od umělců k posluchačům, explozivní makrodetaily s větší lehkostí, celkově se zvýšila rychlost tranzientů na makro- i mikroúrovni, což zlepšilo nelehký úkol skloubit schopnost vaší sestavy hrát s lehkostí ploužáku, když se to vyžaduje, a naopak být stejně těžkopádný a plný olova u hudby s takovými nároky, ať už jde o klasiku, elektro nebo heavy metal. Podle mě to není malý úkol, ale oh, tak pěkný.
Zvuk, nebo možná lépe nezvuk, procesu Entropic, ať už je aplikován na reproduktorové kabely, firewally, napájecí kabely nebo jako nyní interkonekty, je tak konzistentní, že jakmile jej poznáte a zažijete, okamžitě jej poznáte podle lehkosti toku, muzikálnosti, dynamiky a přirozeného zvuku. Vtip je však v tom, že Entropický proces, zdá se, přidává do rovnice tolik z tohoto světa, že bych vám všem poradil, abyste do tohoto vesmíru vstoupili, čím dříve, tím lépe. Opravdovým šílenstvím je, že pravděpodobně příliš mnoho nepřidává, ale odstraňuje věci.
- Právě proto si možná čaroděj Louis Motek vybral název Less Loss.
- Alespoň tak to zní mým uším. Opravdový zenový zážitek, S pozdravem z Kodaně
Parametry
Filtr kabelů | Top HiFi |