Hledat
CZK Měna
Menu

Nacházíte se zde: Úvod E-shop E-SHOP Analogové kabely Napájecí kabely 230V Neotech NEP-3002 III UP-OCC Copper Silver plated / Gold NC-P303/312

Novinka

Neotech NEP-3002 III UP-OCC Copper Silver plated / Gold NC-P303/312

Značka: Neotech
NEOTECH NEP-3002 MK3 napájecí kabel UP-OCC měděný postříbřený 3 x 4,00mm² na rozdíl od většiny kabelů jiných výrobců, tento kabel je má naprosto správně použitou konfiguraci postříbřených vodičů. Jde o to, že pokud máte všechny vodiče postříbřený, tak dojde k pocitovému úbytku nejnižších basů, středy jakoby šli výš, mají tedy sice lesk, ale nedostatečné zaostření a tedy srozumitelnost a výšky nám až příliš levují. Právě Neotech má řešení že stříbří jen dva vodiče a další nechává jako monokrystalickou měď. Tento napájecí kabel doporučuji k výkonovým a integrovaným zesilovačům o výkonu kolem 200-300 watů, kde bude hrát nejlépe. K výkonějším zesilovačům doporučuji NEP 3001 III, který má silnější Hard wire vodiče. Toto je to opravdu dospělý kabel ! Žádné komprimisy ! Monokrystalická měď, v provedeni jemných stáčených vodičů, aby Vám neutekl žádný detail z nahrávky, potažené čistým stříbrem....a aby toho nebylo málo zlacené koncovky 3,50micro jejíž tělo je ze skelných vláken.... tak co ještě chcete víc! Více

Vyberte variantu

Skladem > 3 ks

9 790 Kč včetně 21 % DPH 8 091 Kč bez DPH
+

Popis - Neotech NEP-3002 III UP-OCC Copper Silver plated / Gold NC-P303/312

hodnoceno poslechem:

není mnoho napájecích kabelů, které dokaží nabídnout to co tento, hudba má perfektní basový základ už jenom tím že jsou tam dráty jak do betonu, hudba má drajf a opravdu baví a hudba má také potřebný lesk, který ale neoslňuje jako mnoho vodičů kde je postříbřená měď! Je to úplně jiná liga hudby, čistota, likvidita a pevnost zobrazení. Velmi doporučuji k systémům které potřebují trochu světla do hudebního projevu, srovnast uvadlost hudebního projevu a přidat drajf...

Tento napájecí kabel doporučuji k výkonovým  a integrovaným zesilovačům o výkonu kolem 200-300 watů, kde bude hrát nejlépe. K výkonějším zesilovačům doporučuji NEP 3001 III, který má silnější Hard wire vodiče. Toto je to opravdu dospělý kabel ! Žádné komprimisy ! Monokrystalická měď, v provedeni jemných stáčených vodičů, aby Vám neutekl žádný detail z nahrávky, potažené čistým stříbrem....a aby toho nebylo málo rhodiované koncovky jejíž tělo je ze skelných vláken.... tak co ještě chcete víc!

Technologické pojmy:

UP-OCC – čistá monokrystalická struktura kovu bez typických krystalů na povrchu, nejvyšší stupeň kvality současného vývoje, technologické know-how společnosti Neotech Dr. Ohno.

OCC – technologicky upravený vodič formou válcování OFC kovu za studena a jeho zhušťování snížení až o 80% původní tloušťky, dále povrchové leštění vodiče a ošetření v kryo komoře.

OFC – tažením vyrobený vodič, jenž má strukturu dlouhých zrn, tedy asi 50x lepší strukturu pro vedení zvuku než standardní proces výroby

Pojem plochý vodič – jak známo, zvuk se šíří vodičem povrchově a pokud chceme, aby těch ploch bylo co nejvíce pro lepší přenos všech frekvencí, musíme v případě kulatého vodiče přidat počet vodičů a nebo obvod vodiče zvětšit. To sebou přináší problémy, vyšší cena vodičů, silnější kabel s nutností lepšího clonění. Neotech přišel před třemi lety s elegantním řesením plochého vodiče. Jeden plochý vodič je asi 2,80 - 3,24 standardního kulatého vodiče o síle 0,80 – 1,20mm.

Doporučuji přečíst:

Tato průmyslová společnost byla založena profesorem Ohno z Chiba Institutu Technologií v Japonsku v roce 1991 na Tchaj-wanu. Kdy zavedl do hifi průmyslu standard v podobě monokrystalických vodičů stříbra a mědi známý jako UP-OCC /čistý vodič bez typických krystalů na povrchu vznikajících tažením vodiče při výrobě/, dále pak technologicky upravené původně kulaté vodiče, do hvězdice nebo stáčené do spirály, pro zlepšení zvukového projevu /lepší dynamika a chování stříbra na basech/ a tím zvětšení přenášené plochy zvuku. Za zmínku také stojí nejnovější technologie výroby plochých vodičů /mnoho násobně zvětšují přenášenou plochu zvuku oproti kulatému vodiči až o 3,24 násobně/. Během následujícího období byli zavedeny nové postupy geometrie vodičů /náhodně splétané vodiče v těle kabelu, aktivní stínění vodičů systémem postupného nanášení nově vyvinutých materiálů /teflonu, uhlíku/ a dále pak napařováním měděných a stříbrných folií o síle několika mikronů na tělo kabelu jako sekundární ochrana vodičů. V současnosti od této technologické společnosti odebírá vodiče celá řada světových značek, jako je Siltech, Audioquest, Atlas cable, Synergistic Research a desítka dalších. Tyto vodiče nalézají uplatnění v nejvyšších modelech jejich produkce prodávaných za desítky tisíc eur.

Domnívám se tedy, že tato společnost je světovým lídrem v oblasti nových technologií v hifi průmyslu a neměla by uniknout Vaší pozornosti. Jsem hrdý na to, že tuto průmyslovou značku mohu zastupovat tady v České republice. Dnes nabízí desítky /celkově až stovku/ kabelů v metráži a je tak největším producentem těchto kabelů na světě. Všechny kabely Vám rád postupně představím na Youtube kanálu, newslatteru u registrovaných zákazníků a zde nabídnu na vyskoušení a prodej.

Neotech NEP-3002III - Hybridní napájecí kabel: měděný a stříbrný UP-OCC
Napájecí kabely řady Neotech NEP-3000 využívají patentovanou strukturu vodičů založenou na technologii spojování monokrystalické mědi UP-OCC se stříbrem. V tomto případě je průřez vodiče 3 * 4,00 mm2 (10 AWG). Vnější izolace o průměru 13,50 mm byla klasifikována UL ve třetí, nejvyšší třídě požární odolnosti CL3. Kabely této řady přenášejí proud pro High-End systémy a reprodukují vysoce kvalitní zvuk se zvláštní dynamikou. 

Technical characteristics

SPECIFICATIONS
Product type Power cable
Number of conductors 3
Conductors material UP-OCC Copper + Silver plated UP-OCCCopper
Conductor material 4,00 mm 
Conductor section 10AWG (4,00 mm²)
Cable diameter 13,50mm
Insulation material PVC
Shielding Mylar Foil + Braided OFC Copper
Color Gray and blue

Hodnocení

Pro hodnocení produktu musíte být přihášen/a

Nahoru