Hledat
CZK Měna
Menu

Nacházíte se zde: Úvod E-shop E-SHOP Řezaná metráž Neotech volná metráž Neotech NEI-3001 III UP-OCC Copper Silver plated interconnect cable RCA nebo XLR zapojení

Novinka

Neotech NEI-3001 III UP-OCC Copper Silver plated interconnect cable RCA nebo XLR zapojení

Značka: Neotech
NEOTECH NEI-3001 MK3 signálový kabel UP-OCC měděný postříbřený 4x1,3mm² Ø 7,80mm, na rozdíl od většiny kabelů jiných výrobců, tento kabel je má naprosto správně použitou konfiguraci postříbřených vodičů. Jde o to, že pokud máte všechny vodiče postříbřený, tak dojde k pocitovému úbytku nejnižších basů, středy jakoby šli výš, mají tedy sice lesk, ale nedostatečné zaostření a tedy srozumitelnost a výšky nám až příliš levují. Právě Neotech má řešení že stříbří jen dva vodiče a další nechává jako monokrystalickou měď. Potřebujete dobrý basový zátah, ale zároveň se nechcete vzdát trancendentních výšek a čitelných koherentních středů? Jo a zrovna jste nevyhráli ve sportce? Tak tohle je ten kabel co by Vás měl zajímat !! Kde jinde koupíte monokrystalickou měď potaženou stříbrem za tuhle cenu.... Více

Vyberte variantu

Skladem > 3 ks

1 890 Kč včetně 21 % DPH 1 562 Kč bez DPH
+

Popis - Neotech NEI-3001 III UP-OCC Copper Silver plated interconnect cable RCA nebo XLR zapojení

Zhodnocení poslechem:

Mimořádně kvalitní kabel, díky dvěma Hard wire vodičům z pevné mědi má kabel poslechem perfektní bas, což většinou kabelům z postříbřené mědi chybí, a další dva vodiče z postříbřené mědi dodávají zvuku perfektní hranovou ostrost na středech, takže jsou perfektně čitelný a hlasy a nástroje oddělený a vyšky jsou prostorové a příjemně drzé. Mimořádný výkon a skvělý kabel! Velmi doporučuji....

Technologické pojmy:

UP-OCC – čistá monokrystalická struktura kovu bez typických krystalů na povrchu, nejvyšší stupeň kvality současného vývoje, technologické know-how společnosti Neotech Dr. Ohno.

OCC – technologicky upravený vodič formou válcování OFC kovu za studena a jeho zhušťování snížení až o 80% původní tloušťky, dále povrchové leštění vodiče a ošetření v kryo komoře.

OFC – tažením vyrobený vodič, jenž má strukturu dlouhých zrn, tedy asi 50x lepší strukturu pro vedení zvuku než standardní proces výroby

Pojem plochý vodič – jak známo, zvuk se šíří vodičem povrchově a pokud chceme, aby těch ploch bylo co nejvíce pro lepší přenos všech frekvencí, musíme v případě kulatého vodiče přidat počet vodičů a nebo obvod vodiče zvětšit. To sebou přináší problémy, vyšší cena vodičů, silnější kabel s nutností lepšího clonění. Neotech přišel před třemi lety s elegantním řesením plochého vodiče. Jeden plochý vodič je asi 2,80 - 3,24 standardního kulatého vodiče o síle 0,80 – 1,20mm.

Doporučuji přečíst:

Tato průmyslová společnost byla založena profesorem Ohno z Chiba Institutu Technologií v Japonsku v roce 1991 na Tchaj-wanu. Kdy zavedl do hifi průmyslu standard v podobě monokrystalických vodičů stříbra a mědi známý jako UP-OCC /čistý vodič bez typických krystalů na povrchu vznikajících tažením vodiče při výrobě/, dále pak technologicky upravené původně kulaté vodiče, do hvězdice nebo stáčené do spirály, pro zlepšení zvukového projevu /lepší dynamika a chování stříbra na basech/ a tím zvětšení přenášené plochy zvuku. Za zmínku také stojí nejnovější technologie výroby plochých vodičů /mnoho násobně zvětšují přenášenou plochu zvuku oproti kulatému vodiči až o 3,24 násobně/. Během následujícího období byli zavedeny nové postupy geometrie vodičů /náhodně splétané vodiče v těle kabelu, aktivní stínění vodičů systémem postupného nanášení nově vyvinutých materiálů /teflonu, uhlíku/ a dále pak napařováním měděných a stříbrných folií o síle několika mikronů na tělo kabelu jako sekundární ochrana vodičů. V současnosti od této technologické společnosti odebírá vodiče celá řada světových značek, jako je Siltech, Audioquest, Atlas cable a desítka dalších. Tyto vodiče nalézají uplatnění v nejvyšších modelech jejich produkce prodávaných za desítky tisíc eur.

Domnívám se tedy, že tato společnost je světovým lídrem v oblasti nových technologií v hifi průmyslu a neměla by uniknout Vaší pozornosti. Jsem hrdý na to, že tuto průmyslovou značku mohu zastupovat tady v České republice. Dnes nabízí desítky /celkově až stovku/ kabelů v metráži a je tak největším producentem těchto kabelů na světě. Všechny kabely Vám rád postupně představím na Youtube kanálu, newslatteru u registrovaných zákazníků a zde nabídnu na vyskoušení a prodej.

Modulační kabel Neotech NEI 3001 MKIII

je vyroben z nejnovějšího technologického vývoje, kterým je značka proslulá. Tento symetrický kabel s měděnými vodiči Up-OCC o čistotě 99,99998%, uznávanými pro svou zvukovou rovnováhu, se dvěma vícepramennými a dvěma pevnými vodiči obsahujícími střídající se prameny OCC bez pokovování a postříbřené prameny OCC, těží ze zvláštní topologie. Dielektrické izolátory jsou šikovná střídající se směs polyetylenových (PE) vzduchových trubek. Tato konstrukce minimalizuje kapacitní efekty. Výhoda je okamžitá s výškami a harmonickými dobře integrovanými do zbytku slyšitelného spektra. Vzduchové vodiče a izolátory z PE trubek jsou tak udržovány PTFE izolační páskou zabraňující přenosu elektrických a statických výbojů vytvořených dvojitým hliníkovým Mylarovým stíněním a OCC měděným plechem.

Vše je uzavřeno v listu papíru s bavlněnými vlákny pro mechanickou pevnost celku. Výsledek je překvapivý, kombinuje poslech s často protichůdnými kvalitami, jako je základ a artikulace v basech, čitelná, přirozená zvuková scéna s High Definition ve středním bez sluchové únavy.

specifikace :

2X6 měděné vodiče Up-OCC (čisté 99,99998 %) 2x5 nepokovené a postříbřené vodiče OCC
2 pevné Up-OCC vodiče
3vrstvá izolace: 9 polyetylenových trubek, PTFE páska, PVC vnější plášť
Vnější průměr kabelu: 10,5 mm

Nahoru