Hledat
CZK Měna
Menu

Nacházíte se zde: Úvod E-shop E-SHOP Napájecí filtry Gigawatt PowerPrime Silver / Powersync plus

Gigawatt PowerPrime Silver / Powersync plus

Značka: Gigawatt
Dospělá síťová filtrace pro skutečně náročné hifi systémy, k dipsozici s úplně novým, technologicky vyspělým firemním kabelem, powersync plus. Gigawatt POWERPRIME je první model v nové řadě kondicionérů, který určuje trendy pro budoucí koncepty společnosti. Návrh je založen na inovativních řešeních, která budou postupně implementována do dalších produktů. POWERPRIME poskytuje účinnou ochranu proti přepětí a zároveň poskytuje čistou, správně filtrovanou energii připojeným zařízením, což z něj činí nepostradatelný prvek moderního audio / video systému. Více

Skladem > 3 ks

70 990 Kč včetně 21 % DPH 58 670 Kč bez DPH
+

Popis - Gigawatt PowerPrime Silver / Powersync plus

Dospělá síťová filtrace pro skutečně náročné hifi systémy, k dipsozici s úplně novým, technologicky vyspělým firemním kabelem, powersync plus

další možnosti jsou s dodáním spolu s kabelem Furutech FP-S32N Alpha Nano a koncovkami FI-/E/28/38 G_ kabel je víc hudebnější a vhodný zejména pro stereo

a potom s referenčním kabelem od značky Furutech DPS 4.1 OCC Alpha a koncovkami FI-50 R_což je absolutní vrchol naší produkční nabídky napájecích kabelů

všechny kabely jsou v délce standardních 150cm.

odkaz na specifikace napájecího kabelu Furutech FP-S32N

odkaz na specifikace napájecího kabelu Furutech DPS 4.1 OCC Alpha

/přečtěte si test na konci článku/

Gigawatt POWERPRIME je první model v nové řadě kondicionérů, který určuje trendy pro budoucí koncepty společnosti. Návrh je založen na inovativních řešeních, která budou postupně implementována do dalších produktů. POWERPRIME poskytuje účinnou ochranu proti přepětí a zároveň poskytuje čistou, správně filtrovanou energii připojeným zařízením, což z něj činí nepostradatelný prvek moderního audio / video systému.

KONSTRUKCE:
Všechny prvky zařízení jsou namontovány v novém, pevném ocelovo-hliníkovém šasi s modulární konstrukcí, která umožňuje instalaci zásuvek v různých standardech.
Pouzdro spočívá na antivibračních patkách, které izolují zařízení od nežádoucích vibrací ze země.

Přední panel kondicionéru s novým designem je vyroben z tlustého plechu z leteckého hliníku, jehož povrch je po přesném frézování eloxován ve dvou barvách - černé nebo stříbrné.

Ve střední části přední strany je indikátor aktivace filtru.
Kondicionér je také vybaven systémem, který signalizuje nesprávné připojení zařízení k síti. Jeho činnost je signalizována červenou LED diodou umístěnou vzadu, což indikuje nesprávnou polaritu napájecího zdroje nebo chybné uzemnění nebo nedostatek.

POWERPRIME je vybaven šesti vysoce kvalitními zásuvkami GigaWatt G-040, jejichž mosazné kontakty byly továrně zpracovány pro technické stříbření bez použití meziproduktů jako je měď nebo nikl, což by mohlo představovat nepříznivý sériový odpor a úbytek napětí. Zvětšená kontaktní plocha a silná stříbrná vrstva zaručují spolehlivý kontakt s kolíky konektorů. Zásuvky byly dále podrobeny kryogenní modifikaci a demagnetizačnímu procesu.

Dostupné výstupní zásuvky: EU (Schuko), US (Nema 5-20R), AU (AS / NZS 3112)
Napájecí napětí: 220-240 VAC 50/60 Hz nebo 110-120 VAC 50/60 Hz
Maximální zatížení: 3 680 W
Maximální proud (nepřetržitý): 16 A
Přepětí absorbovaného proudu: 22 000 A
Rozměry (šířka x hloubka x výška): 440 x 310 x 95 mm
brutto hmotnost: 9,50 kg

PowerSync plus je nejlepší měděný napájecí kabel, jaký jsme kdy vyrobili. Konstrukce kabelu byla zcela přepracována. Technická řešení se blíží těm, která se používají u nejvyšší řady LS.

Vodiče jsou vyrobeny z 99 997% čisté mědi (OFHC C10100, 5N), navíc podrobené procesu žíhání, což jim umožňuje získat jednotnou strukturu a lepší vodivost. Konstrukce je olovo 8 x 1,5 mm2, kde každé olovo se skládá ze 7 pramenů, spřádaných v těsném stoupání. Kroucené vodiče zajišťují výrazné snížení indukčnosti kabelu při zachování příznivé poměrně vysoké vlastní kapacity.

Vodiče kabelu jsou chráněny statickým stíněním z laminované hliníkové fólie. Těsná konstrukce stínění pokrývá 100% povrchu kabelu a dokonale chrání před všemi druhy vnějšího rušení, EMI a RFI šumy.

Kromě toho stínění zabraňuje výskytu a šíření vnitřních interferencí a také vrací parazitní proudy do zemnicího vodiče. Při konstrukci kabelu byla velká pozornost věnována omezení vibrací vytvářených elektromagnetickým polem indukovaným kolem vodičů.

Všechny dráty a stínění jsou pokryty elastickým materiálem tlumícím nežádoucí vibrace. Kabel je navíc zvenčí chráněn antistatickým opletením, které zabraňuje hromadění statického náboje.

PowerSync plus používá nejkvalitnější firemní síťové zástrčky. Jejich masivní konstrukce zajišťuje mimořádnou odolnost a spolehlivost. Pouzdro zástrček je vyrobeno z kompaktního hliníku. Jejich pevné konektory jsou vyrobeny z rhodiované mosazi, která zaručuje nízkou impedanci a větší počet připojovacích cyklů bez ztráty parametrů. Konektory byly navíc podrobeny kryogenní úpravě a demagnetizaci. Všechny vodiče jsou spojeny bez použití cínu a zástrčkové spoje jsou šroubované, což minimalizuje impedanci zástrčky a zaručuje spolehlivost.

PowerSync plus je určen pro pokročilé audio systémy. Dokáže úspěšně napájet pásek nebo kondicionér, ke kterému je celý systém připojen. Díky svému velkému průřezu se doporučuje zejména pro aplikace spojené s vysokou spotřebou energie.
 

test: Audiodrom.net 2020

Filtrace sítě
Powerprime je velmi úhledně a účelně vyrobený - a dokonce i zabalený - přístroj, ke kterému dostanete už v základu velmi solidní napájecí kabel LC-1 EVO 1,5 m, takže si rovnou od jeho ceny můžete pět tisícovek odečíst. Až mi bylo líto to všechno rozbalovat, například s plastovými chránítky přípojných míst síťového kabelu jsem se nesetkal ani u výrobků za statisíce.
Pro GigaWatt je Powerprime produktem, ve kterém se pilotně objevují filtrační postupy, které by se měly postupně dostávat i do všech ostatních kondicionérů. Příjemné je to, že s inovovaným obvodovým řešením nepřichází tentokrát model nejvyšší, ale nejnižší. Že Powerprime patří do základní kategorie, je vidět třeba na jednoduchém plechovém ohýbaném šasi, nicméně čelní panel je už pořádný kus frézovaného hliníku a skla – a můžete jej mít jak v černé, tak stříbrné. Větší část panelu okupuje rozměrný displej, jehož jedinou svítící částí je bílý indikátor napájení.
Powerprime je vybaven šesti postříbřenými Schuko zásuvkami, seskupenými po dvou podle stupně filtrace. Všechna přípojná místa jsou kryogenicky ošetřena a demagnetizována. Vedle IEC vstupu pro síťovou šňůru je malá LED dioda, informujíccí o správně zapojené fázi.
Ochranu proti proudovým a napěťovým špičkám řeší GigaWatt varistory a plazmovým jiskřištěm, které podle firmy neškrtí dynamiku jako tradiční pojistky. Zajímavým řešením je i použití baterie, která má za úkol kompenzovat nelineární závislost mezi vstupem a výstupem filtru, způsobenou v čase se měnící potřebou energie připojených zařízení. GigaWatt tvrdí, že tak dokáže Powerprime zvládnout proudové nároky ve špičkách bez omezování výkonu např. zesilovačů. Přístroj je zapojen do hvězdy pomocí 4mm OHFC vodičů a solidně dimenzovaných měděných tyčí. Celé šasi sedí na čtyřech antivibračních nožkách.
Jak bylo zmíněno, jsou zezadu tři dvojice zásuvek. První pár zleva je určen DAC/CD a další nevýkonové komponenty, druhý pro zesilovače a třetí pro extra žravé komponenty s vysokým proudovým odběrem. Nijak jsem se tím nenechal omezovat a postupně jsem s oběma dostupnými zařízeními, tedy SACD přehrávačem a koncovým zesilovačem, prostřídal všechny možné kombinace.
 
Začnu tím, co se stane, když ve své sestavě vytáhnu síťové kabely z kondicionéru Shunyata Research Denali a zapojím je přímo do zdi, na samostatný přívod se samostatným jističem. V prvé řadě se zbortí prostor. Zvuk se stáhne mezi reprosoustavy, zmizí dynamika, a vytvoří se jakási rozměrná zvuková koule, která se drží spíše ke středu a spíše k podlaze. Na albu Diary of Dreams Nigredo (Metropolis Records) je to v porovnání s předchozím stavem skoro jako jakési rozšířené mono. Už dlouho jsem síťové kabely přímo ve zdi neměl a samotného mě zaskočilo, jak obrovský to je rozdíl.
Pokud v takové situaci připojím přehrávač na Powerprime, je od prvního tónu jasno ve 2 věcech: vertikální i laterální prostor naskočí zpátky a krok správným směrem udělá i dynamika. S Powerprime jsou jednotlivé prvky zvukové koláže Giftraum snázeji rozlišitelné a nahrávka se stane čitelnější. Současně je slyšet, že se posílí i basová složka, ani ne tak do hloubky, jako objemově. Spodek zmohutní a zní jako z nočního klubu, nadupaně a muskulárně. Basu je tam více i oproti Denali, na druhou stranu je i slyšet, že GigaWattu chybí na spodních oktávách lepší kontrola. Tady ovšem porovnávám přístroje ze zcela odlišných kategorií.
 
V druhé zásuvkové skupině (té zesilovačové) jsem udělal odlišnou zkušenost. Objem basu je menší a tím se dostane do lepší proporce se zbytkem, pro ucho to znamená i jeho zpřesnění. Na druhou stranu ale pozoruji zhrubnutí výšek, jako by začaly drhnout a ztratili jemnost svého rozlišení. Buď jak buď, přinejmenším je slyšet, že každému zásuvkovému okruhu v Powerprime opravdu předchází jiný filtrační stupeň. Poslední z páru zásuvek, HC vysokoproudový, nebyl proti dvojce nijak zásadní změnou. Kdybych to měl zesumarizovat, CD přehrávač bych nechal zapojený tam, kam doporučuje výrobce.
 
Když podobné experimenty provedu s koncovým zesilovačem, zjišťuji, že co do barevnosti a tonality se zapojení přístrojů do Powerprime a do Denali prakticky neliší, a to je velmi pozitivní zjištění. Co je jiné? Dynamika, která je proti referenčnímu kondicionéru potlačenější, a levopravý i předozadní prostor, který jsou staženější na střed. Když jdu ze zásuvek HC na střední „obecně zesilovačovou“ skupinu, zvuk mi připadá lepší, než z HC. Platím za to sice daň v podobě malého přiškrcení basu, ale to je vyváženo vylepšenou prostorovostí a rozlišením. V tomto směru byl i přes GigaWatt Powerprime napájený systém naprosto bez problémů poslouchatelný se vším, co může highend nabídnout.
 
Powerprime dělá přesně to, co slibuje. Proti přístrojům, napájeným přímo ze zdi, znamená jasný zvukový posun k lepšímu. Jako obvykle je třeba experimentovat s tím, co kam zapojíte, a nenastrkat zástrčky tam, kde se to očekává.
Přiložený síťový kabel LC-1 EVO používá čistou meď s pevným průřezem a má geometrii optimalizovanou s cílem dosáhnout co nejnižší kapacity, kterou GigaWatt vnímá jako největšího pomocníka při odfiltrování nežádoucího vyskofrekvenčního rušení. Několik síťových kabelů od GigaWatt mi už rukama prošlo a tak mohu s klidným svědomím doporučit upgrade na vyšší model LC-2 nebo 3 (můžete si jej s kondicionérem objednat místo LC-1 EVO rovnou), protože to oceníte.
 
Test: Audiodrom.net
 

Nahoru